-
Brand een rond rood lampje met een water ribbel in het midden
Gesteld op 2-1-2026 om 13:35 in forum Miele W1-WMV 960 WPS Misbruik melden-
AI antwoord: Het rode lampje met de watergolf in het midden op uw Miele W1-WMV 960 WPS wasmachine duidt op een storing in de watertoevoer of waterafvoer. Dit betekent dat er een probleem is met het aanvoeren of afvoeren van water, waardoor de wasmachine zijn programma niet correct kan uitvoeren.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Hier zijn de meest voorkomende oorzaken en mogelijke oplossingen:
**Mogelijke oorzaken:**
* **Afgesloten waterkraan:** De kraan die de wasmachine van water voorziet, kan dicht zijn.
* **Geknikte toevoerslang:** De waterslang die naar de wasmachine loopt, kan geknikt of geblokkeerd zijn.
* **Verstopte filter in de toevoerslang:** Bij de aansluiting van de toevoerslang op de wasmachine of op de kraan bevindt zich een filter dat verstopt kan zijn met vuil of kalk.
* **Probleem met de waterdruk:** De waterdruk in uw huis is mogelijk te laag.
* **Verstopte afvoerpomp of -filter:** Vuil, pluizen of kleine voorwerpen kunnen de afvoerpomp of het filter blokkeren, waardoor het water niet kan worden afgevoerd.
* **Geknikte afvoerslang:** De slang die het water afvoert, kan geblokkeerd of geknikt zijn.
**Mogelijke oplossingen:**
1. **Controleer de waterkraan:** Zorg ervoor dat de waterkraan volledig openstaat.
2. **Controleer de toevoerslang:** Controleer of de toevoerslang niet geknikt is. Zorg ervoor dat deze vrij ligt en nergens klem zit.
3. **Reinig het filter van de toevoerslang:** Draai de waterkraan dicht en koppel de toevoerslang los van de kraan en/of de wasmachine. Reinig het kleine zeefje (filter) dat zich in de koppeling bevindt met water en een borsteltje.
4. **Controleer de waterdruk:** U kunt de waterdruk testen door een emmer onder de waterkraan te houden en de kraan volledig open te draaien. Er moet een krachtige straal water uitkomen. Als de druk te laag is, kan dit te maken hebben met de algemene waterdruk in uw woning.
5. **Reinig de afvoerpomp en het pluizenfilter:** De toegang tot het pluizenfilter bevindt zich meestal aan de voorkant van de wasmachine, achter een klepje. Raadpleeg de betreffende sectie over het reinigen van de afvoerpomp en het pluizenfilter. Zorg ervoor dat u eerst het overtollige water laat weglopen en de wasmachine uitschakelt en de stekker uit het stopcontact haalt.
6. **Controleer de afvoerslang:** Controleer of de afvoerslang niet geknikt of geblokkeerd is.
Nadat u deze stappen heeft doorlopen, kunt u proberen de wasmachine opnieuw te starten. Als het probleem aanhoudt, kan er sprake zijn van een interne storing die de aandacht van een gekwalificeerde technicus vereist. Geantwoord op 2-1-2026 om 13:36
-
Kent u iemand die het antwoord hierop weet? Deel een link naar deze vraag via email, Twitter of Facebook.