• Afvalbak voor prut loopt ook vol met water heb ringen half jaar geleden reeds vervangen wie weet oplossing

    Gesteld op 20-11-2025 om 10:12 in forum Siemens EQ.6 series 300 Misbruik melden
    • AI antwoord: Beste klant,

      Het is vervelend te horen dat de afvalbak voor koffieprut van uw Siemens EQ.6 series 300 ook volloopt met water, ondanks dat de O-ringen een half jaar geleden zijn vervangen. Dit duidt meestal op een probleem met de interne waterafvoer of de zetgroep.

      Hier zijn enkele mogelijke oorzaken en oplossingen die u kunt overwegen:

      1. **Verstopping in de afvoer:**
      * **Mogelijke oorzaak:** Hoewel de ringen zijn vervangen, kan er een verstopping zijn ontstaan in de waterafvoerkanalen binnenin het apparaat die naar de lekbak leiden. Koffieresten of kalkaanslag kunnen deze kanalen blokkeren, waardoor water in de prutbak terechtkomt.
      * **Oplossing:** Voer een grondige reinigingscyclus uit met een ontkalkingsmiddel dat geschikt is voor koffieapparaten. Zorg ervoor dat u ook de zetgroep handmatig reinigt volgens de instructies voor uw model. Soms helpt het om de zetgroep uit te nemen en onder lauw water af te spoelen, om eventuele koffieresten te verwijderen die de waterafvoer belemmeren.

      2. **Probleem met de zetgroep zelf:**
      * **Mogelijke oorzaak:** Zelfs na het vervangen van de O-ringen, kan de zetgroep zelf defect zijn. Er kunnen scheurtjes in de behuizing zijn ontstaan of andere componenten binnen de zetgroep functioneren niet correct, waardoor water ontsnapt waar het niet hoort.
      * **Oplossing:** Controleer de zetgroep zorgvuldig op zichtbare beschadigingen zoals scheurtjes of breuken. Als de zetgroep er beschadigd uitziet, is vervanging van de gehele zetgroep waarschijnlijk noodzakelijk.

      3. **Defecte slangen of aansluitingen:**
      * **Mogelijke oorzaak:** Binnen in het apparaat bevinden zich diverse slangen en aansluitingen die water transporteren. Een losgeraakte slang of een barst in een slang kan ervoor zorgen dat water in de prutbak terechtkomt in plaats van in de lekbak.
      * **Oplossing:** Dit is moeilijker zelf te controleren, aangezien het de binnenkant van het apparaat betreft. Als de bovenstaande oplossingen niet helpen, kan dit een indicatie zijn dat een professionele inspectie nodig is.

      **Wat kunt u zelf proberen?**

      * Begin altijd met een grondige reinigings- en ontkalkingsbeurt van het apparaat. Dit lost vaak problemen op die veroorzaakt worden door verstoppingen.
      * Neem de zetgroep uit en reinig deze handmatig onder de kraan. Laat deze goed drogen voordat u hem terugplaatst.
      * Controleer of de zetgroep correct is geplaatst en goed vastzit. Een verkeerd geplaatste zetgroep kan ook lekkages veroorzaken.

      Mocht het probleem zich na deze stappen blijven voordoen, dan adviseren wij u contact op te nemen met een erkend servicepunt of een gespecialiseerde monteur voor Siemens apparaten. Zij kunnen een diepgaandere diagnose stellen en de noodzakelijke reparaties uitvoeren. Geantwoord op 20-11-2025 om 10:12

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden

Kent u iemand die het antwoord hierop weet? Deel een link naar deze vraag via email, Twitter of Facebook.

Uw antwoord

Spelregels
Stel ook een vraag Toon alle vragen Ga naar handleidingen


Misbruik melden

Gebruikershandleiding.com neemt misbruik van zijn services uitermate serieus. U kunt hieronder aangeven waarom deze vraag ongepast is. Wij controleren de vraag en zonodig wordt deze verwijderd.

Product:

Bijvoorbeeld antisemitische inhoud, racistische inhoud, of materiaal dat gewelddadige fysieke handelingen tot gevolg kan hebben.

Bijvoorbeeld een creditcardnummer, een persoonlijk identificatienummer, of een geheim adres. E-mailadressen en volledige namen worden niet als privégegevens beschouwd.

Spelregels forum

Om tot zinvolle vragen te komen hanteren wij de volgende spelregels:

Belangrijk! Als er een antwoord wordt gegeven op uw vraag, dan is het voor de gever van het antwoord nuttig om te weten als u er wel (of niet) mee geholpen bent! Wij vragen u dus ook te reageren op een antwoord.

Belangrijk! Antwoorden worden ook per e-mail naar abonnees gestuurd. Laat uw emailadres achter op deze site, zodat u op de hoogte blijft. U krijgt dan ook andere vragen en antwoorden te zien.

Vul hier uw vraag voor het forum in

Info

Uw vraag is op deze pagina toegevoegd

Wilt u een email ontvangen bij een antwoord en/of nieuwe vragen? Vul dan hier uw emailadres in.