-
ik kan wel inzoomen op mijn camera ,maar uitzoomen moet stap voor stapje. Wat kan het probleem zijn. Ik heb de camera al gereset
Gesteld op 2-10-2025 om 16:10 in forum Panasonic DMC-TZ80 Misbruik melden-
AI antwoord: Geachte klant,
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Het probleem dat u beschrijft, waarbij inzoomen wel vloeiend werkt, maar uitzoomen slechts stap voor stap, kan duiden op een mechanisch of elektronisch probleem met de zoomlens of de bijbehorende bediening op uw Panasonic DMC-TZ80.
Hoewel u de camera reeds heeft gereset, wat een goede eerste stap is om softwarematige storingen uit te sluiten, blijft het probleem bestaan. Dit suggereert een meer fysieke oorzaak. Mogelijke oorzaken zijn:
* **Slijtage of vervuiling van de zoomring/schakelaar:** De interne mechanismen die de zoom bedienen, kunnen door gebruik slijten of vuil bevatten, wat de vloeiende beweging van het uitzoomen belemmert.
* **Beschadiging van het zoommechanisme:** Een lichte val of stoot kan interne onderdelen van de lens of het zoommechanisme hebben beschadigd, waardoor het niet meer correct functioneert.
* **Defecte flexkabel:** De flexkabel die de zoomknop verbindt met de lensmotor kan beschadigd zijn, wat resulteert in onvolledige of intermitterende signalen.
* **Elektronisch defect:** Hoewel minder waarschijnlijk na een reset, kan er een storing zijn in de aansturingselektronica van de zoommotor.
Gezien de aard van het probleem en het feit dat een reset geen oplossing heeft geboden, adviseren wij u contact op te nemen met een erkend servicepunt of de leverancier voor een grondige diagnose en eventuele reparatie. Zelfstandig ingrijpen kan verdere schade veroorzaken en de garantie ongeldig maken. Geantwoord op 2-10-2025 om 16:11
-
Kent u iemand die het antwoord hierop weet? Deel een link naar deze vraag via email, Twitter of Facebook.