Taal Documenttype Pagina's
Nederlands Gebruiksaanwijzing 52 Naar de handleiding
Nederlands Gebruiksaanwijzing 52 Naar de handleiding
Nederlands Veelgestelde vragen 14 Naar de handleiding
Deutsch Gebruiksaanwijzing 48 Naar de handleiding
Deutsch Gebruiksaanwijzing 28 Naar de handleiding
69115

Heeft u een vraag over dit product? Stel uw vraag hier in het forum aan andere eigenaars.

Spelregels
1

Forum

AEG-Electrolux-Lavamat-54840

Zoeken resetten

  • Perongeluk op startuitstel gezet.
    Hoe kan ik hem resetten? Gesteld op 17-4-2026 om 12:03

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • AI antwoord: Geachte klant,

      U wilt weten hoe u de AEG Electrolux Lavamat 54840 kunt resetten nadat deze per ongeluk op 'startuitstel' is gezet.

      Om de startuitstel functie te annuleren en de wasmachine te resetten, kunt u de volgende stappen ondernemen:

      1. **Draai de programmaknop naar de 'Uit' (of '0') stand.** Dit deactiveert het huidige programma en eventuele ingestelde functies, inclusief startuitstel.
      2. **Wacht enkele seconden.** Dit geeft de elektronica van de machine de tijd om volledig te resetten.
      3. **Kies vervolgens het gewenste wasprogramma opnieuw.** U kunt nu een nieuw programma selecteren en starten zonder de startuitstel functie.

      Mocht de wasmachine hierna nog steeds niet reageren zoals gewenst, kunt u voor een volledige 'harde' reset de wasmachine ook kortstondig van het stroomnet halen door de stekker uit het stopcontact te verwijderen en deze na ongeveer 30 seconden weer terug te plaatsen.

      Wij hopen u hiermee van dienst te zijn geweest. Geantwoord op 18-4-2026 om 20:06

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • mijn aeg lavamat stopt bij het starten na enige tijd pompen en de start lamp gaat dan knipperen
    Gesteld op 16-3-2026 om 13:52

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • AI antwoord: Geachte klant,

      Het probleem dat uw AEG Lavamat 54840 na het starten en enige tijd pompen stopt, waarbij de startlamp knippert, duidt meestal op een van de volgende oorzaken:

      1. **Waterafvoerprobleem:** De wasmachine kan het water niet correct afvoeren. Dit kan komen door een verstopping in het afvoerslang, het filter van de afvoerpomp of de afvoerpomp zelf.
      * **Controleer het afvoerfilter:** Dit bevindt zich meestal aan de voorzijde, onderin de machine achter een klep. Reinig het filter grondig van pluisjes, knopen en andere objecten.
      * **Controleer de afvoerslang:** Zorg ervoor dat de afvoerslang niet geknikt of verstopt is. De slang moet op de juiste hoogte zijn aangesloten volgens de installatievoorschriften.

      2. **Waterinvoerprobleem:** Er kan onvoldoende water in de machine komen, of de machine detecteert geen water.
      * **Controleer de waterkraan:** Zorg ervoor dat de waterkraan volledig open staat.
      * **Controleer de toevoerslang:** De waterinlaatslang mag niet geknikt zijn. Controleer ook het filtertje in de toevoerslang bij de aansluiting op de kraan; dit kan verstopt zijn.
      * **Watertoevoer druk:** Zorg dat er voldoende waterdruk is.

      3. **Deurvergrendeling:** Hoewel minder waarschijnlijk na enige tijd pompen, kan een defecte deurvergrendeling er soms voor zorgen dat de machine niet verder gaat met het programma. Controleer of de deur correct gesloten en vergrendeld is.

      4. **Technisch defect:** Indien bovenstaande controles geen oplossing bieden, kan er sprake zijn van een technisch defect aan de afvoerpomp, een druksensor of de besturingselektronica. In dat geval is het raadzaam om contact op te nemen met een gekwalificeerde technicus voor een diagnose en reparatie.

      We adviseren u om de hierboven beschreven controles stapsgewijs uit te voeren. Vaak is het reinigen van het afvoerfilter al voldoende om het probleem te verhelpen. Geantwoord op 16-3-2026 om 13:52

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • Lavamat is ermee opgehouden geen enkel lampje brand meer kan het de condensator zijn? Gesteld op 8-12-2025 om 14:25

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • AI antwoord: Geachte klant,

      Het spijt ons te horen dat uw AEG Electrolux Lavamat 54840 wasmachine geen teken van leven meer geeft en er geen enkel lampje brandt. Dit duidt meestal op een probleem met de stroomtoevoer naar het apparaat of een defect in een van de hoofdcomponenten die de stroom distribueren.

      Hoewel een defecte condensator in sommige gevallen problemen kan veroorzaken met de werking van een wasmachine, is het **minder waarschijnlijk dat een defecte condensator ervoor zorgt dat helemaal geen lampjes meer branden en de machine volledig "dood" is**. Een startcondensator is vaak betrokken bij het opstarten van de motor, en een defect hierin zou eerder leiden tot een motor die niet start (terwijl andere functies, zoals lampjes, misschien nog wel werken), of tot het maken van een brommend geluid zonder verdere actie.

      Wanneer er **helemaal geen lampjes branden**, zijn de meest voorkomende oorzaken:

      1. **Geen stroomtoevoer:**
      * Controleer of de stekker goed in het stopcontact zit.
      * Controleer of de zekering in uw meterkast (groepenkast) niet is uitgeschakeld of gesprongen. Probeer een ander apparaat op hetzelfde stopcontact om te zien of er stroom is.
      * Controleer of de aardlekschakelaar niet is geactiveerd.

      2. **Defect aan het netsnoer of de stekker:**
      * Het netsnoer kan intern beschadigd zijn, bijvoorbeeld door slijtage of knikken.
      * De stekker zelf kan defect zijn.

      3. **Defect aan de aan/uit-schakelaar:**
      * De hoofdschakelaar van de wasmachine kan intern defect zijn, waardoor de stroom de elektronica niet bereikt.

      4. **Defect aan de hoofdprintplaat (module):**
      * De hoofdprintplaat is het "brein" van de wasmachine en regelt alle functies, inclusief de stroomtoevoer naar de bedieningspanelen en lampjes. Een defect hierin kan leiden tot een volledige uitval.

      **Wat kunt u nu doen?**

      * **Controleer de stroomtoevoer grondig** zoals hierboven beschreven. Dit is de meest voorkomende en eenvoudigste oplossing.
      * Als u de zekeringen en het stopcontact hebt gecontroleerd en er is stroom, maar de wasmachine werkt nog steeds niet, dan is er waarschijnlijk een intern defect.

      Het is in dit stadium raadzaam om een gekwalificeerde technicus in te schakelen om de wasmachine te diagnosticeren en te repareren. Het werken met elektrische apparaten kan gevaarlijk zijn, en het openen van de wasmachine zonder de juiste kennis kan leiden tot verdere schade of persoonlijk letsel.

      Met vriendelijke groet,

      Klantenservice Gebruikershandleiding.com Geantwoord op 8-12-2025 om 14:25

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • Ik krijg de wasmiddellade NIET uit mijn AEG Eletrolux Lavamat. Er zit geen enkel push knopje, nergens!
    De filmpjes die er van zijn, zijn waardeloos. Daar heb je niks aan. Wie kan mij helpen en weet hoe het moet? Gesteld op 18-6-2024 om 09:34

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • LS
    Het wasverzachterbakje staat na gebruik altijd vol water, wat is er aan de hand ? Hebben jullie ook een tip hoe ik dat bakje loskrijg? Gesteld op 9-11-2022 om 17:39

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • machine schudt hevig en er komt stank vrij,nu is het leeg zonder kleren maar er zit water in hoe krijg ik dit eruit?
    Gesteld op 24-6-2022 om 08:22

    Reageer op deze vraag Misbruik melden

  • handgreep montage op vuldeur van AEG lavamat L54840 Gesteld op 25-9-2020 om 14:19

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Weet iemand hoe ik de zeeplade van de wasmachine kan verwijderen om schoon te maken? AEG Electrolux Lavamat 54840. Gesteld op 18-5-2020 om 11:34

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Gewoon even doorgaan met trekken.
      Er zit links onder het bakje een bobbeltje waar hij overheen getrokken moet worden.
      Met het terugplaatsen hetzelfde recept, even doorduwen. Geantwoord op 18-5-2020 om 15:40

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • Ik heb een AEG lavamat 54840. Welk programma moet ik gebruiken om vitrage te wassen" Gesteld op 20-2-2020 om 07:47

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Ik wil vitrage wassen. Welk programma moet ik dan gebruiken? Gesteld op 13-2-2020 om 13:18

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • ik heb 1 AEG Electrolux Lavamat 54870 maar kan nergens de handleiding vinden Gesteld op 27-3-2018 om 01:04

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • mijn was was afgelopen week nog drijfnat na wassen. hierna zeef onder in schoon gemaakt zat overigens niets in. ook kwam er water onder de wasmachine vn daan bij fijn was 40 graden. dit programma doet er nu 2 uur over!!! en lijkt wel of hij nu op 1400 toeren centrifugeert.
    Bij witte was 60 graden komt er geen water onder uit.
    kan iemand mij helpen wat is het probleem Gesteld op 23-12-2017 om 16:05

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Misschien te veel schuimvorming? Het schuim vult de wasruimte en stroomt dan uit de wasmachine ,en dat vind je na afloop als een plas water onder de machine terug. Geantwoord op 3-1-2018 om 19:22

      Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden


  • Wasmachine AEG Lavamat 54840 werkt niet meer. Na programma opgestart te hebben wordt eerst water weggepompt, zoals altijd, en daarna gaat het programma over naar "einde". Wat is het probleem? Gesteld op 25-10-2017 om 12:57

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Recette lavamat 54840 pakt geen wasverzachter meer

    Gesteld op 5-2-2017 om 11:17

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • heb nog nooit zoveel problemen ondervonden als met deze wasmachine.met aanvang reageerd hij niet en doet hele programma niet eens. Geantwoord op 15-9-2017 om 02:10

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • mijn aeg electrolux L54840wasmachine doet het van de ene op het andere moment niet meer
    .Het apparaat vult zich wel met water en gaat daarna 1 x rond en staat dan stil zonder ook maar iets te ondernemen. code uitgelezen en deze is 5x geel en 2x rood, wie kan mij zeggen wat de oorzaak is en wat er aan te doen is Gesteld op 17-9-2015 om 17:52

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • de was voelt aan alsof die op 100 graden is gewassen terwijl het een programma van 40 graden was. Ook blijft is de was ineens natter dan normaal? enig idee Gesteld op 25-8-2015 om 00:15

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Dit is storingkode E52 en doorgaans is dan de tachograaf op de motor kapot
      Deze zit achterop de motor en kan je met een ohm meter doormeten
      indien oneindig is deze kapot en zou je moeten vervangen

      Succes
      Bas Duurstede Geantwoord op 14-10-2016 om 22:27

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • Hoe krijg ik de zeep laden uit de wasmachine om schoon te maken? Gesteld op 11-9-2014 om 11:26

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Stel hieronder uw vraag over deze AEG Electrolux Wasmachine .... Ik krijg mn wasmachine niet meer aan.. hij reageerd niet op de startknop.. Gesteld op 4-9-2014 om 22:28

    Reageer op deze vraag Misbruik melden

  • Krijg na het wasprogramma deurtje niet meer open. Gesteld op 30-6-2014 om 16:27

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • mijn deurhandle was afgebroken van lavamat 52840, heb onderdelen hier , hebt uw een handleiding op het weer op de juiste manier in elkaar te zetten?
    dank uw
    Astrid Gesteld op 10-4-2014 om 11:07

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • wat betekent op de machine 3H 6H 12H



    Gesteld op 5-4-2014 om 18:40

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Mijn wasmachine is tijdens het draaien gestopt en wat ik ook probeer hij doet niks meer kan niet afpompen of centrifugeren. De trommel is nog vol water en was, wat moet ik doen?

    Groetjes sandra Gesteld op 25-3-2014 om 17:03

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Ik heb een aeg wasmachine maar welke bouten moet ik eruit halen aan de achterzijde Gesteld op 2-3-2014 om 15:57

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • vraag, de anti-overloopsysteem geactiveerd ,wat bedoelen ze daarmee.? Gesteld op 5-8-2013 om 15:45

    Reageer op deze vraag Misbruik melden

  • dE STARTKNOP IS ORANJE (BIJNA AFLOOP VAN HET PROGRAMMA) EN DE MACHINE MAAKT EEN BROMMEND GELUID Gesteld op 26-5-2013 om 11:18

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Wij hebben de AEG lavamat 54840 uit 2009. Wanneer de machine op vollen toeren draait lijkt de trommel ergens tegen aan te slaan. maakt veel lawaai. Net of er iets los is geraakt. Bij het opstarten van het centrifugeren wanneer de machine een lager toerental draait om was te verdelen is de machine nog geluidloos. Uit niets blijkt dat er iets tussen de trommel is geraakt, of lagers defect zijn, of schokbrekers defect zijn. Geluid komt uit de bak waarin de trommel draait. Heeft iemand de zelfde ervaring gehad en weet een oplossing? Gesteld op 15-4-2013 om 15:58

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Hoi
      ik zit sinds gister met t zelfde probleem
      net of er iets tussen de trommel en de bak in zit.
      ik dacht vuil op gehoopt ... r speciaal reinigingsmiddel gehaald
      maar helaas t probleem is er nog .
      nu wil ik t deur rubberweg halen zodat ik er in kan kijken .........
      waar vind ik op internet een goeie beschrijving of filmpje hier over ?..
      laat wel weten of t werkt.
      gr joachimGeantwoord op 24-8-2014 om 13:16

      Waardeer dit antwoord (9) Misbruik melden
    • al met starten van machine pakthij het programma al niet.slaat in programma 3 of 4x en dat is het.blijf dus nog met vuile was zitten.Geantwoord op 15-9-2017 om 02:04

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • mijn lampje start/pauze blijft knipperen Gesteld op 12-11-2012 om 19:29

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Ik heb een AEG Lavamat 52840. Ondanks gebruik waszakje is er toch een BH beugel losgegaan en onder de trommel terechtgekomen. Weet iemand misschien hoe je die er weer uit zou kunnen krijgen? Zou heel dankbaar zijn, machine is pas één jaar oud.... Gesteld op 1-9-2012 om 01:22

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Ai, dat is heel vervelend. Heb het ook gehad en die krijg je er echt niet zelf uit. De hele machine moet uit elkaar. Bij mij was de trommel er ook nog door beschadigd zodat er ook nog een nieuwe trommel in moest. Heel duur dus!!!! Geantwoord op 12-9-2012 om 17:01

      Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
    • probeer een s de aansluitslang van de pomp los te maken van de trommel en met een flexible met magneet proberen de beugel naar het gat te krijgen.Geantwoord op 11-4-2015 om 18:00

      Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
  • Ik heb een lavamat 54840, maar de deur gaat na ieder programma einde niet meer open. In het begin ging hij wel nog open na centrifugeren en pompen. Maar nu na verscheidene keren centrifugeren en pompen, gaat hij niet meer open. Dit is nu na iedere wasbeurt. Het programma blijft op hoofdwas staan terwijl hij wel het hele programma heeft afgelopen en het bakje van de wasverzachter leeg is.

    Wat kan hier de oorzaak van zijn en kan dat verholpen worden.

    Mvg,
    Anka Wachelder Gesteld op 28-4-2012 om 18:48

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • weet iemand wat de foutcode 2Xgeel, 1x rood betekend bij een Aeg lavamat 54840 ? Hij stopt na een tijdje met het water er in, water nemen en opwarmen en draaien lijkt normaal, maar dan stopt het en knipperd het start/stop lampje geel....
    Gesteld op 1-11-2011 om 12:10

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • ik heb hetzelfde probleem

      ik denk dat het met het gewicht van de was heeft te maken
      maar ik weet het niet zeker
      hij doet het af en toe Geantwoord op 18-4-2012 om 22:22

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden


  • Ik heb de deursluiting losgedraaid en nu krijg ik hem er niet meer op!? Help!!! Gesteld op 22-10-2011 om 12:13

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Je moet met je hand tussen het rubber door aan de achterkant van de gaten even het blokje met schroefdraad weer naar boven drukken. Dan kun je de sluiting er weer op schroeven.

      Mvgr,
      Marcel Geantwoord op 21-1-2012 om 14:24

      Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
  • Graag zou ik willen weten of u tevreden bent over de machine 54840 van aeg?????????
    Gesteld op 26-2-2011 om 22:17

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • is er een aeg wasmachine waar je 400 toeren mee kan centrifugeren? Gesteld op 8-1-2011 om 21:30

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Wij hebben bij Expert Aalsmeer op 27 okt 2009 de wasmachine AEG lavamat 54840 gekocht. Wij zijn nog steeds niet tevreden over deze machine. De klachten zijn:
    Maakt bij het centrifugeren te veel lawaai, staat zelfs te bonken als hij begint met centrifugeren. De machine staat wel waterpas.
    Grote stukken draaien in elkaar. Bij hoeslakens draait het zlefs zo dat alles in het hoeslaken zit.
    Wij zijn een gezin met 2 personen dus is er sprake van een normale was.


    Gesteld op 26-8-2010 om 11:21

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Hallo,

      Wij hebben ook een AEG Lavamat 62840 (1200 toeren)
      Deze bonkt en maakt zeer veel lawaai bij het centrifugeren.

      Onze oude AEG van 14 jaar oud maakt nog minder lawaai.

      Erg jammer dat AEG niet meer is zoals ze waren! (degelijkheid, kwaliteit)

      Tegenwoordig worden de wasmachines met mindere kwaliteit componenten gebouwd zodat deze klachten helaas komen.

      Mvg,
      Maurice Geantwoord op 28-11-2010 om 15:55

      Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
  • geel controlelampje van de toets Start/Pauze knippert; machine centrifugeert niet en telkens je op start duwt maakt ze een zoemend geluid. Er is hier reeds een technicus van AEG voor langsgekomen en hij heeft machine ge-reset. Tijdje goed gegaan, nu weer zelfde probleem!!! Hoe kan je machine zelf resetten? Gesteld op 17-4-2010 om 12:12

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Kan u mijn helpen, hoe ik het zeepbakje van een AEG lavamat 54840 er uit kan halen!!!! alvast bedaankt Gesteld op 12-3-2010 om 17:23

    Reageer op deze vraag Misbruik melden

Misbruik melden

Gebruikershandleiding.com neemt misbruik van zijn services uitermate serieus. U kunt hieronder aangeven waarom deze vraag ongepast is. Wij controleren de vraag en zonodig wordt deze verwijderd.

Product: AEG Electrolux Lavamat 54840 handleidingen

Bijvoorbeeld antisemitische inhoud, racistische inhoud, of materiaal dat gewelddadige fysieke handelingen tot gevolg kan hebben.

Bijvoorbeeld een creditcardnummer, een persoonlijk identificatienummer, of een geheim adres. E-mailadressen en volledige namen worden niet als privégegevens beschouwd.

Spelregels forum

Om tot zinvolle vragen te komen hanteren wij de volgende spelregels:

  • lees eerst de handleiding door;
  • controleer of uw vraag al eerder door iemand anders is gesteld;
  • probeer uw vraag zo duidelijk mogelijk te stellen;
  • heeft u een probleem en al geprobeerd om dit op te lossen, vermeld dit erbij aub;
  • heeft u een oplossing gekregen van een bezoeker dan horen wij dat graag in dit forum;
  • wilt u een reactie geven op een vraag of antwoord, gebruik dan niet dit formulier maar klik op de knop 'reageer op deze vraag';
  • uw vraag wordt direct op de website gezet; vermijd daarom persoonlijke gegevens in te vullen;

Belangrijk! Als er een antwoord wordt gegeven op uw vraag, dan is het voor de gever van het antwoord nuttig om te weten als u er wel (of niet) mee geholpen bent! Wij vragen u dus ook te reageren op een antwoord.

Belangrijk! Antwoorden worden ook per e-mail naar abonnees gestuurd. Laat uw emailadres achter op deze site, zodat u op de hoogte blijft. U krijgt dan ook andere vragen en antwoorden te zien.

Uw vraag is op deze pagina toegevoegd

Wilt u een email ontvangen bij een antwoord en/of nieuwe vragen? Vul dan hier uw emailadres in.



Info