| Taal | Documenttype | Pagina's | |
|---|---|---|---|
| Nederlands | Gebruiksaanwijzing | 36 | Naar de handleiding |
| Nederlands | Installatiehandleiding | 32 | Naar de handleiding |
| Deutsch | Gebruiksaanwijzing | 36 | Naar de handleiding |
-
Display springt op en af Gesteld op 10-5-2026 om 11:13
Reageer op deze vraag Misbruik meldenAI antwoord: Beste bezoeker,
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
U ervaart dat het display van uw Vaillant calorMATIC 370 thermostaat "op en af springt". Dit kan diverse oorzaken hebben. Hieronder vindt u de meest voorkomende problemen en mogelijke oplossingen:
**Mogelijke oorzaken en oplossingen:**
1. **Slechte elektrische verbinding:**
* **Controleer de bedrading:** De bedrading tussen de thermostaat en de cv-ketel kan loszitten of gecorrodeerd zijn. Schakel de stroom naar de ketel uit voordat u de bedrading controleert. Draai alle schroefklemmen stevig aan.
* **Controleer de contacten in de thermostaat:** Mogelijk is er een slecht contact binnenin de thermostaat zelf. Dit vereist vaak demontage van de thermostaat, wat door een gekwalificeerde technicus gedaan moet worden.
2. **Probleem met de stroomvoorziening:**
* **Kortstondige stroomonderbreking:** Een korte onderbreking in de stroomtoevoer naar de thermostaat of de ketel kan dit gedrag veroorzaken. Dit lost zichzelf meestal op, maar als het aanhoudt, is er mogelijk een dieperliggend elektrisch probleem.
* **Batterijen (indien van toepassing):** Hoewel de calorMATIC 370 meestal via de ketel wordt gevoed, zijn er modellen of situaties denkbaar waarbij batterijen een rol spelen (bijvoorbeeld voor tijdelijke back-up). Controleer of eventueel aanwezige batterijen goed zijn geplaatst en voldoende geladen.
3. **Interferentie:**
* **Elektromagnetische interferentie (EMI):** Andere elektronische apparaten in de buurt kunnen storing veroorzaken. Probeer te achterhalen of het probleem optreedt wanneer specifieke apparaten worden ingeschakeld. Verplaats indien mogelijk de thermostaat of het storende apparaat.
4. **Software- of firmwareprobleem:**
* **Reset de thermostaat:** Soms kan een reset van de thermostaat het probleem verhelpen. Raadpleeg hiervoor de instructies in uw handleiding voor de specifieke resetprocedure. Dit houdt vaak in dat de stroomtoevoer voor korte tijd wordt onderbroken en vervolgens weer wordt hersteld.
5. **Defect display of interne componenten:**
* **Defect display:** Het display zelf kan defect zijn, wat resulteert in onregelmatig gedrag.
* **Interne defecten:** Er kan een defect zijn in de elektronische componenten van de thermostaat. In dit geval is reparatie of vervanging van de thermostaat noodzakelijk.
**Advies:**
Begin met de meest eenvoudige controles zoals de bedrading en een mogelijke reset. Als deze stappen het probleem niet oplossen, adviseren wij u contact op te nemen met een gecertificeerde Vaillant installateur of servicetechnicus. Deze kan een diagnose stellen en het probleem professioneel verhelpen.
Wij hopen dat deze informatie u verder helpt. Geantwoord op 10-5-2026 om 11:13
AI antwoord: Het fenomeen waarbij het display van uw Vaillant calorMATIC 370 thermostaat "op en af springt" of knippert, kan verschillende oorzaken hebben. Dit duidt vaak op een verstoring in de communicatie of stroomtoevoer. Hieronder vindt u de meest voorkomende oorzaken en mogelijke oplossingen:
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
**1. Batterijen Leeg of Bijna Leeg:**
De meest voorkomende oorzaak van een knipperend of onregelmatig display is een lage batterijspanning. De calorMATIC 370 werkt op batterijen die na verloop van tijd leeg raken.
* **Oplossing:** Vervang de batterijen door nieuwe van hetzelfde type (meestal AA-batterijen). Zorg ervoor dat de batterijen correct geplaatst zijn, met de juiste polariteit (+ en -).
**2. Slechte Verbinding of Contactproblemen:**
Soms kan een slechte verbinding tussen de batterijen en de contactpunten, of tussen de thermostaat en de wandhouder, leiden tot een instabiel display.
* **Oplossing:** Haal de batterijen eruit en controleer de contactpunten op corrosie of vuil. Maak deze indien nodig voorzichtig schoon. Zorg er ook voor dat de thermostaat stevig in de wandhouder zit.
**3. Storing in de Communicatie met de Ketel:**
De calorMATIC 370 communiceert draadloos (of bedraad, afhankelijk van de installatie) met uw Vaillant cv-ketel. Een verstoring in deze communicatie kan zich uiten in een onregelmatig display.
* **Mogelijke Oorzaken:**
* **Storingen van andere draadloze apparaten:** Andere draadloze apparaten in de buurt kunnen interferentie veroorzaken.
* **Afstand tot de ketel:** Indien draadloos, is de afstand tot de ketel mogelijk te groot of zijn er te veel obstakels (dikke muren).
* **Problemen met de ontvanger:** De ontvanger bij de ketel functioneert mogelijk niet correct.
* **Oplossing:** Controleer of er nieuwe draadloze apparaten in de buurt zijn geplaatst. Probeer de thermostaat dichter bij de ketel te plaatsen, indien draadloos en mogelijk. Controleer de status van de ontvanger bij de ketel; raadpleeg hiervoor de handleiding van uw ketel.
**4. Softwarefout of Reset Noodzakelijk:**
In zeldzame gevallen kan een tijdelijke softwarefout in de thermostaat de oorzaak zijn.
* **Oplossing:** U kunt proberen de thermostaat te resetten. De procedure hiervoor staat beschreven in de handleiding van de calorMATIC 370, maar vaak volstaat het om de batterijen enige tijd te verwijderen (bijvoorbeeld 10 minuten) en daarna terug te plaatsen.
**5. Defecte Thermostaat:**
Als bovenstaande oplossingen het probleem niet verhelpen, is het mogelijk dat de thermostaat zelf defect is.
* **Oplossing:** In dit geval is vervanging van de thermostaat noodzakelijk. Het wordt aanbevolen om hiervoor contact op te nemen met een gekwalificeerde installateur.
**Aanvullende Tips:**
* Controleer of de thermostaat stofvrij is. Stof kan soms problemen veroorzaken met sensoren of contactpunten.
* Let op eventuele foutcodes die kortstondig op het display verschijnen voordat het knippert. Deze codes kunnen extra informatie geven over de aard van het probleem.
Indien u na het uitvoeren van deze stappen het probleem niet kunt oplossen, is het raadzaam om contact op te nemen met een erkende Vaillant installateur. Zij kunnen een diagnose stellen en eventuele reparaties uitvoeren.Geantwoord op 10-5-2026 om 11:13
-
Ik doe nieuwe batterijen in de thermostaat , maar die gaat niet aan.
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Kan iemand helpen? Gesteld op 3-2-2025 om 21:03 -
draaiknop van de thermostaat draait zot je kan niets meer correct instellen , kan je dit herstellen ? Gesteld op 9-12-2023 om 09:49
Reageer op deze vraag Misbruik meldenNEE THERMOSTAAT VERVANGEN Geantwoord op 26-12-2023 om 17:28
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Kan de the instellen, temperatuur springt op en neer Gesteld op 26-1-2023 om 14:27
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
Wat kan de oorzaak zijn als het thermostaat niet goed reageert als ik aande instelwiel draai. Gesteld op 21-12-2022 om 14:29
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
vaillant staat op automatich. Moet ik nog wat doen bij ingaande wintertijd
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 26-10-2022 om 13:46
-
Wat te doen voor overgang energiearm gas naar energierijke gas Gesteld op 23-9-2022 om 11:57
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
Draaiknop van de thermostaat werkt niet meer correct. De temperatuur kan niet meer juist ingesteld worden. De knop draait “zot”. Als we de knop nu naar links of naar rechts draaien, de temperatuur verhoogd steeds en kunnen deze niet meer verlagen. Heeft iemand een oplossing vaar dit probleem? Gesteld op 9-4-2022 om 21:23
Reageer op deze vraag Misbruik meldenHallo, sorry, heb ook geen antwoord, maar wel dezelfde vraag? Weet iemand meer over dit probleem en/of hoe het op te lossen? Dank alvast. Groet. Geantwoord op 28-1-2023 om 13:19
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
Misschien de batterijen vervangen!Geantwoord op 28-1-2023 om 16:42
Waardeer dit antwoord (4) Misbruik melden
Hallo, dank vooreerst voor uw antwoord. Wij hebben de woning gekocht, met de thermostaat erbij natuurlijk :-) maar is dit wel een thermostaat die werkt op batterijen? Ons is bij verkoop verteld dat hij gewoon op 220v zou werken? Ik heb hem wel nog niet 'open gemaak', durf niet goed eigenlijk... Dank alvast voor jouw antwoord hierop!Geantwoord op 30-1-2023 om 11:25
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
De draaiknop van mijn thermostaat VRT 370 draait loos. Kan deze worden vervangen? Gesteld op 17-3-2022 om 09:54
Reageer op deze vraag Misbruik meldenHier hetzelfde probleem.... Geantwoord op 8-4-2022 om 11:32
Waardeer dit antwoord (15) Misbruik melden
-
De draaiknop reageerd niet als ik plus draai gaat het naar min en omgekeerd Gesteld op 16-1-2021 om 10:25
Reageer op deze vraag Misbruik meldenIk heb hetzelfde probleem. Kan enkel die draaiknop vervangen worden? Geantwoord op 17-3-2022 om 09:53
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Mijn schermverlichting gaat regelmatig aan en dan weer uit zonder dat ik aan de thermostaat kom. Herkent iemand dit en kan dit worden uitgezet? Gesteld op 10-12-2020 om 14:47
Reageer op deze vraag Misbruik meldenHet oplichten van mijn thermostaat gebeurd ook onwillekeurig Geantwoord op 26-12-2020 om 16:19
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Dit probleem hebben wij ook, maar loodgieter zelf weet ook niet wat het kan zijn. Is het probleem bij jullie al opgelost? Mvg sophie Geantwoord op 18-1-2021 om 21:10
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Probleem was weg na vervangen van de print in de brander, samen met een ander probleem ..zie andere post in dit forumGeantwoord op 18-1-2021 om 21:23
Waardeer dit antwoord (5) Misbruik melden
-
Als ik aan de knop draai om de temperatuur te wijzigen dan de temperatuur op het display enkele graden omhoog. Ik krijg hem niet geleidelijk op de gevraagde temp. De knop reageert willekeurig. Gesteld op 2-12-2020 om 16:26
Reageer op deze vraag Misbruik meldenWij hebben juist het zelfde probleem met onze CalorMAtic VRT 370 Vaillant. Iemand een oplossing? Geantwoord op 14-10-2022 om 19:56
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
De display springt constant aan zonder dat ik aan de knop draai. Ik dacht dat de oude thermostaat kapot was. Na installatie van een nieuwe calormatic blijft de display aanspringen op vreemde momenten. De installateur staat voor een raadsel. Wie heeft een tip/oplossing? Gesteld op 18-11-2020 om 14:44
Reageer op deze vraag Misbruik meldenBeste,
Waardeer dit antwoord (17) Misbruik melden
Wij hebben dit ook gehad bij de plaatsing,, kon niet opgelost worden en hebben nieuwe gekregen, daar nooit meer voorgehad. Geantwoord op 18-11-2020 om 22:25
Zelfde probleem. De thermostaat is geïnstalleerd in 2009 (!) en heeft, tot voor ong 1 maand, dit probleem nooit gehad. Sinds die tijd springt het licht meerdere keer per dag aan (alsof er aan de knop gedraaid is, maar dit is zeker niet het geval). Voor de rest werkt de thermostaat (nog ?) normaal. Geantwoord op 24-11-2020 om 10:11
Waardeer dit antwoord (55) Misbruik melden
Een tijdje (ong 2 maand) na het beginvan dit fenomeen (spontaan aanspringen licht thermostaat) kreeg ik problemen met de brander zelf ; F62 & F27. Volgens ander forum -> defect op print. Technieker laten komen, print vervangen -> Brander OK EN probleem spontaan aanspringen licht ook weg !Geantwoord op 16-1-2021 om 10:59
Waardeer dit antwoord (24) Misbruik melden
-
Ik heb een woning gekocht waar een calormatic 370 geïnstalleerd is, maar deze geeft geen teken van leven. ik heb de handleiding bekeken, maar daar vind ik deze informatie niet terug.
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Hoe kan ik de calormatic 370 activeren: zie niet hoe ik deze kan openen voor batterijen ...? Gesteld op 26-10-2020 om 14:34Beste,deze werkt op stroom,er zitten dus geen batterijen in.mvg Geantwoord op 26-10-2020 om 14:48
Waardeer dit antwoord (2) Misbruik melden
-
thermostaat verlichting gaat aan en uit. zou het kunnen dat de batterij leeg is
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 12-10-2018 om 13:48Dat is normaal,als u aan de knop draait of op een toets drukt gaat de verlichting aan en na een tijdje terug uit. Geantwoord op 12-10-2018 om 14:04
Waardeer dit antwoord (14) Misbruik melden
-
beste,
Reageer op deze vraag Misbruik melden
vraagje over de calormatic 370 van vaillant,
om 23 springt mij verwarming op nacht , stel dat ik om 24 u toch mijn temperatuur wil verhogen kan dit door deze te verhogen door aan de knop te draaien of moet ik dan het tijdsprogramma aanpassen?
Gesteld op 2-10-2018 om 11:39Aan de knop draaien. Eenmaal om de gewenste temperatuur in te stellen en daarna om de nachttemperatuur te herstellen. Geantwoord op 3-10-2018 om 10:54
Waardeer dit antwoord (6) Misbruik melden
-
Mijn display licht heel vaak op zonder reden. Is dit normaal Gesteld op 6-10-2016 om 22:41
Reageer op deze vraag Misbruik meldendie van mij doet dit laatste tijd ook veel, heb jij antwoord erop aub Geantwoord op 15-12-2017 om 13:52
Waardeer dit antwoord (28) Misbruik melden
Wij hebben een nieuwe gekregen omdat er een fout was tussen communicatie met ketel en thermostaat. Sindsdien geen probleem meerGeantwoord op 15-12-2017 om 19:11
Waardeer dit antwoord (9) Misbruik melden
-
Wat is de functie van een diagnosebus bij een Vaillant-thermostaat 350?
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Waar is deze bus geplaatst? Neem aan dat alleen een expert hier aan mag komen
Graag uw reactie.
Mvrgr,
G.Sanders Gesteld op 7-10-2013 om 22:15.vaillant.be of nl of de etc. calormatic 370 intypen of 350. Of ook gewoonweg in 'google'. Wat geduld hebben en men ziet in pdf-formaat: gebruiksaanwijzing en installateur-handleiding. Meest waarschijnlijk is dat de installateur die handleiding niet afgeeft. Als die verschillende 'merken' onderhoudt, kennen die dat toch niet al die verschillende fout- en diagnose-codes. Als men er weinig of niets van kent, blijf er dan best af. Voor mij als leek en vroeger 'graduaat electronika' kan ik er wel aanuit! Model '350' is veel goedkoper. Heeft wel geen automatische winter/zomer-tijd-omschakeling (radio-controlled?) én geen temperatuur-instelling voor het warm water. Bij '370' kan die wel ingesteld worden op voorwaarde dat een extra boiler ge¨installeerd werd! Meestal dus geen boiler ge¨¨installeerd. Hopelijk iets wijzer geworden. Geantwoord op 13-12-2013 om 03:18
Waardeer dit antwoord (25) Misbruik melden