| Taal | Documenttype | Pagina's | |
|---|---|---|---|
| Nederlands | Gebruiksaanwijzing | 16 | Naar de handleiding |
-
Heeft het zin de koelvloeistof aan te vullen of te vervangen?
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 25-7-2025 om 08:54AI antwoord: Of het zinvol is om de koelvloeistof van uw SMC Snow 9000 aan te vullen of te vervangen, hangt af van de situatie.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
**Aanvullen:** Als het koelvloeistofniveau te laag is, is aanvullen vaak noodzakelijk. Controleer eerst de oorzaak van het lage niveau. Een lek moet worden gerepareerd voordat u aanvult, anders verliest u gewoon weer koelvloeistof. Gebruik alleen de door de fabrikant aanbevolen koelvloeistof. De juiste soort en verhouding staan meestal in de specificaties van uw apparaat. Aanvullen is een relatief eenvoudige procedure, maar raadpleeg bij twijfel altijd een specialist.
**Vervangen:** Het vervangen van de koelvloeistof is een periodiek onderhoud dat de levensduur en efficiëntie van uw SMC Snow 9000 verlengt. De frequentie van vervangen is afhankelijk van het gebruik en de aanbevelingen van de fabrikant (raadpleeg hiervoor eventueel de specificaties van uw toestel). Oude koelvloeistof kan corrosie veroorzaken en minder effectief zijn bij het koelen. Het vervangen van de koelvloeistof is een complexere procedure dan aanvullen en het is aan te raden dit door een gekwalificeerde monteur te laten uitvoeren.
**Kortom:**
* **Laag koelvloeistofniveau:** Aanvullen is mogelijk, maar alleen nadat de oorzaak van het verlies is opgelost.
* **Regelmatig onderhoud:** Regelmatige vervanging van de koelvloeistof is essentieel voor optimale prestaties en een lange levensduur van uw SMC Snow 9000.
Het is altijd raadzaam om de aanbevelingen van de fabrikant in de specificaties van uw SMC Snow 9000 te raadplegen voor meer specifieke informatie over het type koelvloeistof, de frequentie van vervangen en de juiste procedure.
Geantwoord op 25-7-2025 om 08:54
-
Kan koelvloeistof vervangen worden?
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 25-7-2025 om 08:52AI antwoord: Ja, de koelvloeistof van de SMC Snow 9000 kan vervangen worden. Dit is echter een procedure die het beste door een gekwalificeerde monteur uitgevoerd kan worden. Het zelfstandig vervangen van koelvloeistof kan leiden tot schade aan het apparaat of letsel.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Wij adviseren om contact op te nemen met een erkende servicetechnicus voor het vervangen van de koelvloeistof. Zij beschikken over de juiste kennis, gereedschappen en veiligheidsmaatregelen om deze taak correct uit te voeren. Een onjuiste procedure kan de prestaties van het apparaat aantasten of zelfs leiden tot defecten.
Geantwoord op 25-7-2025 om 08:52
-
Hallo, wij hebben deze aurco nu al een tijdje maar merken dat hij het steeds minder goed doet. Moet de koelvloeistof dan bijgevuld worden? En zo ja hoe doe ik dit? Gesteld op 25-7-2022 om 12:45
Reageer op deze vraag Misbruik meldenDe koelvloeistof mag niet door een leek worden bij gevuld, de technici die dat kunnen zijn er speciaal voor op geleid, gezien elke airco weer anders moet worden gevuld met koelvloeistof onder andere voorschriften, us blijf re vanaf levensgevaarlijk. Geantwoord op 14-6-2025 om 12:09
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Ik heb een smc nordcap 8000 het lampje van waterniveau brand maar de opvangbak is leeg wat kan ik doen? Gesteld op 31-5-2019 om 18:59
Reageer op deze vraag Misbruik meldenHet is wel wat laat om op deze vraag te antwoorden maar toch doen voor die mensen die vanaf nu nog kampen met dat probleem.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Mijn airco smc nordcap 8000 viel opeens uit met koelen en het rode lampje ging branden. Ja, dan wil je de waterbak leeg maken maar die was leeg. Een dag later nog eens geprobeerd maar hetzelfde, hij schakelde na 3 minuten gewoon helemaal uit. Ik heb toen maar alle kappen eraf gehaald, behalve de bovenste want daaronder zit van allerhand aan electronica. Het viel mij wel op dat de "radiators" behoorlijk stoffig waren. Ik heb deze met zo'n blaaspistool op mijn compressor schoon geblazen en daar kwam heel stof vanaf. Maar goed dat bleek niet de oorzaak te zijn maar schoon is schoon. Ik heb toen de microschakelaar van de wateropvang er eens uitgehaald en bekeken. Daar bleek dat het veertje dat de microschakelaar in moet drukken mettertijd te recht was was gebogen en de schakelaar niet meer indrukte. Ik heb de bovenkant van het stalen stripje iets naar buiten gebogen zodat die door de waterbak weer goed werd ingedrukt. Weer opgestart, rode lampje brande weer maar na een minuut of 3 schakelde de koeling weer op groen. Dat was mijn probleem. Je kunt er ook gemakkelijk een nieuwe microswitch in monteren want die houder kan helemaal uit elkaar. Wel voorzichtig dat die pootjes niet afbreken. Is ook door een eenvoudige knutselaar te doen. Maar let op waar de schroeven van de kappen moeten want er zijn diverse lengtes. Succes. Harry Geantwoord op 2-8-2020 om 16:45
-
Onze airco type snoep 9000 koelt een stuk minder dan in het begin dat we hem hadden , wat kan ik daar aan doen . Mvg Peter Gesteld op 2-7-2015 om 19:20
Reageer op deze vraag Misbruik meldenContact op nemen met de fabricant in Zwolle voor onderhoud boxford holland 0384670909
Waardeer dit antwoord (18) Misbruik melden
Geantwoord op 4-7-2015 om 08:11
-
Hallo
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Ik heb de smc snow 9000.
Hij is van mijn ouders geweest die hebben hem al enkele jaren. Hij is grijs antraciet van kleur. Ik vind dat hij erg slecht koelt iets meer dan de fan! Waar kan dat aan liggen? Moet de vloeistef vervangen? Graag hoor ik van u waar het mee te maken kan hebben. Ik heb alle voorschriften opgevolgd!
Mvgr Linda Gesteld op 20-7-2014 om 11:18Beste Linda, ik heb het zelfde apparaat ook gekocht bij Blokker een aantal jaren terug. Hij koelt inderdaad voor geen meter. Hij verbruikt alleen een hoop stroom en de ventilator blaast. Mijn slaapkamer van 14 m2 kreeg hij van 30 naar 27 graden. Miskoop en terug brengen was geen optie omdat ik mijn aankoopbewijs kwijt was. 275 euro weg gegooid. Dus helaas pindakaas.............Met vriendelijke groet, Willem. Geantwoord op 22-1-2015 om 16:05
Waardeer dit antwoord (34) Misbruik melden
Hallo Linda
Waardeer dit antwoord (35) Misbruik melden
Heeft u al een oplossing gevonden voor uw probleem?
Ik heb namelijk hetzelfde probleem.
Met vriendelijke groet
RobinGeantwoord op 1-7-2015 om 12:13
-
opnieuw vullen
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 24-7-2013 om 14:56waar moet ik deze mee vullen met water?
Waardeer dit antwoord (104) Misbruik melden
Geantwoord op 19-7-2014 om 19:26