| Taal | Documenttype | Pagina's | |
|---|---|---|---|
| Alle talen | Gebruiksaanwijzing | 150 | Naar de handleiding |
-
Opeens gaat de Kärcher k3 niet meer aan. Heb stoppenkast, stopcontacten en alles gecontroleerd
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Wat kan het zijn? Gesteld op 3-7-2026 om 10:17AI antwoord: Beste gebruiker,
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Het is vervelend dat uw Kärcher K3 hogedrukreiniger plotseling niet meer aangaat, ondanks dat u de stoppenkast en stopcontacten al heeft gecontroleerd. Hieronder vindt u een aantal mogelijke oorzaken en stappen die u zelf kunt ondernemen:
1. **Stroomkabel en stekker:** Controleer de stroomkabel grondig op zichtbare beschadigingen, knikken of breuken. Controleer ook de stekker op loszittende delen of verkleuringen. Een beschadigde kabel of stekker kan de stroomtoevoer onderbreken.
2. **Aan/uit-schakelaar:** De aan/uit-schakelaar van de Kärcher K3 kan defect zijn. Probeer de schakelaar meerdere keren in en uit te schakelen. Soms kan vuil of slijtage ervoor zorgen dat de schakelaar niet goed contact maakt.
3. **Motorbeveiliging:** De Kärcher K3 is uitgerust met een motorbeveiliging die de machine uitschakelt bij overbelasting of oververhitting om schade te voorkomen.
* **Oververhitting:** Als de machine lange tijd intensief is gebruikt, kan deze oververhit zijn geraakt. Laat de machine minimaal 30 minuten afkoelen en probeer het dan opnieuw.
* **Overbelasting:** Soms kan een te lage watertoevoer of een blokkade in het systeem de motor overbelasten. Controleer of de waterkraan volledig open staat en de tuinslang niet geknikt is.
4. **Elektrische storing intern:** Als de bovenstaande punten geen oplossing bieden, is er mogelijk sprake van een interne elektrische storing. Dit kan variëren van een defecte condensator tot problemen met de motorwikkelingen of andere interne componenten. Voor dit soort problemen is specialistische kennis en gereedschap vereist.
**Wat te doen als het probleem aanhoudt:**
Als u na het doorlopen van deze stappen nog steeds geen resultaat heeft, adviseren wij u contact op te nemen met een erkend reparatiebedrijf of de klantenservice van Kärcher. Zij kunnen de hogedrukreiniger nader onderzoeken en een diagnose stellen. Het zelf openen van de machine zonder de juiste expertise kan leiden tot verdere schade of het vervallen van de garantie.
We hopen dat deze informatie u helpt bij het oplossen van het probleem. Geantwoord op 3-7-2026 om 10:17
-
Hoeveel watt is de karcher Gesteld op 12-6-2026 om 12:41
Reageer op deze vraag Misbruik meldenAI antwoord: De Karcher K 3 hogedrukreiniger heeft een vermogen van **1600 watt**.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Dit vermogen is voldoende voor diverse reinigingsklussen rondom huis en tuin, zoals het schoonmaken van terrassen, tuinmeubelen, fietsen en auto's. Geantwoord op 12-6-2026 om 12:41
-
hoe krijg ik de snelkoppeling los van het apparaat zelf? Gesteld op 5-6-2026 om 12:12
Reageer op deze vraag Misbruik meldenAI antwoord: Het loskoppelen van de snelkoppeling van uw Kärcher K 3 hogedrukreiniger is een veelvoorkomende vraag. Hieronder vindt u een duidelijke uitleg hoe u dit veilig en efficiënt kunt doen.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
**Stappen om de snelkoppeling los te maken:**
1. **Druk volledig af:** Voordat u de snelkoppeling probeert los te maken, is het essentieel om eventuele restdruk in het systeem te verwijderen. Schakel de hogedrukreiniger uit en knijp de trekker van het spuitpistool in totdat er geen water meer uitkomt en u geen weerstand meer voelt. Dit voorkomt dat de koppeling onder druk staat, wat het losmaken bemoeilijkt en onveilig maakt.
2. **Verwijder de waterslang (indien van toepassing):** Als er nog een tuinslang is aangesloten op de waterinlaat van de snelkoppeling, verwijdert u deze eerst. Draai de schroefkoppeling los of trek de klikkoppeling eraf, afhankelijk van het type aansluiting dat u gebruikt.
3. **Zoek de ontgrendelingsclip of -knop:** De meeste Kärcher K 3 modellen gebruiken een gele of zwarte ontgrendelingsclip of een drukknop op de snelkoppeling zelf. Deze bevindt zich meestal aan de zijkant of onderkant van de snelkoppeling waar de hogedrukslang op het apparaat is aangesloten.
4. **Druk de clip in of de knop in:**
* **Bij een clip:** Knijp de clip stevig in, meestal met uw duim en wijsvinger. U zult merken dat de clip iets beweegt.
* **Bij een knop:** Druk de knop stevig in totdat u een klik hoort of voelt.
5. **Trek de slang eruit:** Terwijl u de clip ingedrukt houdt of de knop ingedrukt blijft houden, trekt u de hogedrukslang met een vloeiende beweging recht uit de aansluiting van het apparaat. Oefen lichte, constante trekkracht uit. Forceer de slang niet.
**Tips en aandachtspunten:**
* **Geen gereedschap nodig:** Voor het losmaken van de snelkoppeling is normaal gesproken geen gereedschap nodig. Als u merkt dat u veel kracht moet zetten, controleer dan of u de ontgrendelingsmechanisme correct bedient en of er geen druk meer op het systeem staat.
* **Controleer op vuil:** Als de snelkoppeling moeilijk loslaat, controleer dan of er vuil, zand of kalkaanslag zit op of in de koppeling. Reinig indien nodig de aansluiting met een zachte borstel of doek.
* **Vorstschade:** Zorg ervoor dat de hogedrukreiniger en de koppelingen volledig droog zijn voordat u ze opbergt, vooral in een koude omgeving, om vorstschade te voorkomen die de werking kan beïnvloeden.
Door deze stappen te volgen, kunt u de snelkoppeling van uw Kärcher K 3 hogedrukreiniger veilig en eenvoudig losmaken. Geantwoord op 5-6-2026 om 12:12
-
hoe kom ik bij het zeefje Gesteld op 5-6-2026 om 11:46
Reageer op deze vraag Misbruik meldenAI antwoord: Beste klant,
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
U wilt het zeefje van uw Kärcher K 3 hogedrukreiniger bereiken. Het zeefje bevindt zich aan de waterinlaat van het apparaat. Dit zeefje voorkomt dat vuildeeltjes in de pomp terechtkomen, wat essentieel is voor de levensduur van uw hogedrukreiniger.
Om bij het zeefje te komen, volgt u de volgende stappen:
1. **Koppel de watertoevoer los:** Zorg ervoor dat de hogedrukreiniger is uitgeschakeld en de stekker uit het stopcontact is gehaald. Draai vervolgens de tuinslang los van de waterinlaat.
2. **Lokaliseer de waterinlaat:** De waterinlaat is de aansluiting waar u normaal gesproken de tuinslang op aansluit. Dit is een ronde opening, vaak voorzien van schroefdraad.
3. **Verwijder het zeefje:** Het zeefje zit meestal direct in de waterinlaat geduwd of geschroefd.
* **Ingevoegd zeefje:** Gebruik een kleine tang (bijvoorbeeld een punttang) of een pincet om het zeefje voorzichtig uit de opening te trekken.
* **Geschroefd zeefje:** Draai het zeefje los met een passende schroevendraaier of moersleutel, afhankelijk van het type zeefje. Let op: niet alle modellen hebben een geschroefd zeefje.
Nadat u het zeefje heeft verwijderd, kunt u het reinigen onder stromend water of vervangen indien nodig. Zorg ervoor dat u het zeefje correct terugplaatst om de goede werking van uw Kärcher K 3 te garanderen.
Met vriendelijke groet,
Klantenservice Gebruikershandleiding.com Geantwoord op 5-6-2026 om 11:46
zeefje schoon waterslang goed aangesloten en motor loopt, handvat ingedrukt; komt toch niets uit.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
hoe koppel ik die waterafvoerslang los?
Geantwoord op 5-6-2026 om 11:58
Hoe koppel ik die waterafvoerslang los aan de voorkant?Geantwoord op 5-6-2026 om 12:00
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Wieltjes van de K3 verwijderen , zitten er op geclict Gesteld op 15-4-2025 om 09:18
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
Technische tekening K3 BOMD 1.950-150.0 en onderdelenlijst
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 9-2-2024 om 14:20Kijk op het onderdelenhuis.nl of com vul het serienummer in en dan kun je zoeken naar de juiste tekening en eventuele onderdelen welke je kunt bestellen Geantwoord op 9-2-2024 om 22:02
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Hogedruk blijft aan, al laat je pistool los, wat kan het probleem zijn? Gesteld op 7-5-2022 om 13:53
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
Karcher komt met horten en stoten op gang en geeft weinig druk...wat te doen..alle aansluitingen kloppen...lekt ook water onderop..
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 27-10-2021 om 15:32Hij is echt stuk, het gedeelte waarin hij zn druk opbouwt is lek. Kan komen door de vorst,. Geantwoord op 27-10-2021 om 15:50
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
De wielen van de hogedrukreiniger draaien zwaar hoe kan ik ze gangbaar maken Gesteld op 7-10-2021 om 15:57
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
Hoe reinigingsproduct toevoegen. Hoe in werking stellen Gesteld op 14-6-2021 om 09:58
Reageer op deze vraag Misbruik melden