| Taal | Documenttype | Pagina's | |
|---|---|---|---|
| English | Gebruiksaanwijzing | 143 | Naar de handleiding |
-
waar zit de omvalsensor van een honda europeapan 1300st 2010 Gesteld op 24-7-2025 om 21:39
Reageer op deze vraag Misbruik meldenAI antwoord: De exacte locatie van de omvalsensor (ook wel hellingsensor of kantelhoek sensor genoemd) op een Honda ST1300 PanEuropean uit 2010 is niet publiekelijk gedocumenteerd in gemakkelijk toegankelijke bronnen. Deze sensor is vaak onderdeel van het complexe elektronicasysteem en niet direct zichtbaar zonder demontage van diverse delen.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Om de locatie te achterhalen, zijn de volgende stappen aan te raden:
* **Raadpleeg een Honda-dealer of gespecialiseerde motorfietsmonteur:** Zij beschikken over de technische documentatie en expertise om de exacte locatie van de sensor te bepalen. Dit is de meest betrouwbare methode.
* **Onderzoek de bedrading:** Volg de bedrading van de onderdelen die door de omvalsensor worden aangestuurd (zoals het brandstofsysteem of de ontsteking). De bedrading leidt naar de sensor. Dit vereist echter enige kennis van elektrische systemen en kan lastig zijn zonder schema's.
* **Gebruik online forums en communities:** Forums specifiek voor Honda ST1300 PanEuropean eigenaren kunnen mogelijk relevante informatie bevatten over de sensorlocatie. Wees er echter bewust van dat de informatie op forums niet altijd correct of up-to-date is.
Het zelfstandig zoeken naar de sensor zonder de juiste kennis kan leiden tot onbedoelde schade aan de motorfiets. Het is daarom ten zeerste aan te raden om professionele hulp in te schakelen indien u de locatie van de sensor niet kunt vinden.
Geantwoord op 24-7-2025 om 21:39
is er iemand die weet ,waar de omvalsensor zit van een honda european 1300st 2010.
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
Geantwoord op 24-7-2025 om 21:44
-
ik heb een honda pean 1300st abs motor heeft geen vonk en de benzinepomp krijgt ook geen stroom pomp doet het wel zelf getest .ik heb de cdi laten testen en die is ook goed .alle zekeringen door gemeten die zijn ook goed .nu dacht ik aan de omvalcensor .zijn er nog andere dingen die zou kunnen na kijken evz evert
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 18-7-2025 om 16:40AI antwoord: Het probleem met uw Honda Pan European ST1300 ABS, waarbij er geen vonk is en de benzinepomp geen stroom krijgt, ondanks dat de CDI en zekeringen goed zijn, wijst op een probleem in de elektrische stroomvoorziening. De omvalsensor is inderdaad een goede verdachte, maar er zijn meer mogelijkheden.
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
Hieronder een systematische aanpak om de oorzaak te achterhalen:
**1. Controleer de bedrading en connectoren:**
* **Visuele inspectie:** Controleer alle bedrading vanaf de accu, naar de benzinepomp, de ontsteking, en de omvalsensor op beschadigingen, losse connectoren of corrosie. Let hierbij extra op de aansluitingen van de omvalsensor zelf. Een kleine breuk in de bedrading kan al voldoende zijn om een storing te veroorzaken.
* **Continuïteitsmeting:** Gebruik een multimeter om de continuïteit van de bedrading te testen. Controleer of er een doorgaande verbinding is tussen de accu en de relevante componenten (benzinepomp, ontstekingssysteem).
**2. Onderzoek de omvalsensor:**
* **Controleer de connectoren:** Zorg ervoor dat de connectoren van de omvalsensor goed vastzitten en geen corrosie vertonen.
* **Test de sensor:** De testmethode voor de omvalsensor verschilt per modeljaar. Een multimeter kan hierbij behulpzaam zijn. Raadpleeg een Honda-specifieke workshop manual voor de exacte testprocedure. Deze geeft aan hoe u de sensor moet testen op correcte werking in zowel rechtopstaande als gekantelde positie.
**3. Onderzoek de ontstekingsmodule (Ignition Control Module - ICM):**
Hoewel de CDI is getest, kan een probleem in de ICM nog steeds de oorzaak zijn. De ICM stuurt het ontstekingssysteem aan. Een defect in de ICM kan ertoe leiden dat er geen vonk ontstaat, zelfs als de CDI goed is. Ook voor deze component is het raadzaam om een workshop manual te raadplegen voor specifieke testprocedures.
**4. Controleer de hoofdschakelaar (ontstekingsschakelaar):**
Een defect in de hoofdschakelaar kan de stroomtoevoer naar meerdere systemen, inclusief de benzinepomp en ontsteking, onderbreken. Controleer de bedrading en de schakelaar zelf op defecten.
**5. Accu spanning:**
Meet de spanning van de accu. Zowel bij contact uit als bij contact aan. Een te lage spanning kan er ook toe leiden dat de onderdelen niet functioneren.
**6. Aanvullende suggesties:**
* **Workshop Manual:** Een workshop manual voor uw specifieke modeljaar Honda Pan European ST1300 ABS is onmisbaar voor het nauwkeurig testen van de elektrische systemen.
* **Professionele hulp:** Indien u geen ervaring heeft met het testen van elektrische systemen, is het raadzaam om een gekwalificeerde motorfietsmonteur te raadplegen. Het zelfstandig uitvoeren van testen kan schade aan het elektrische systeem veroorzaken.
Door deze stappen systematisch te volgen, kunt u de oorzaak van het probleem waarschijnlijk opsporen. Onthoud dat veiligheid voorop staat; werk aan een motorfiets vereist kennis van zaken. Twijfelt u, zoek dan professionele hulp.
Geantwoord op 18-7-2025 om 16:40
bedankt voor de info .ik ga kijken hoe ver ik kom .Geantwoord op 18-7-2025 om 16:47
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Mij St1300 slaat niet aan, Ik denk dat het aan carbrateur licht. Hoe maak ik de carbrateur schoon
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 2-11-2024 om 14:05 -
hoe zet ik kilometerteller van mijl naar kilometer ? Gesteld op 6-4-2024 om 12:47
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
Hoe verwijder je de zijkoffers bij pan europeen 1300 Gesteld op 29-1-2024 om 15:46
Reageer op deze vraag Misbruik meldenOp de zijkant ter hoogte van de bijrijderszitting, moet je één slot zien zitten, daar moet je je contactsleutel in zetten en het lipje omhoog halen, dan kun je de koffer eraf halen Geantwoord op 29-1-2024 om 19:55
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
-
kan je zelf onderhoud van de honda st 1300 doen en wat gebeurd er bij onderhoud op 90.ooo km
Reageer op deze vraag Misbruik melden
allemaal Gesteld op 2-4-2022 om 16:39
-
hoe kan ik de motor bescherming zelf verwijderen voor motor te poetsen
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 2-4-2022 om 16:35 -
Hoe kan ik een thermostaat vervangen van een Honda pan European 1300 st Gesteld op 28-2-2021 om 20:19
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
Hoe kom ik bij de batterij van de pan 1300 de luxe Gesteld op 10-11-2019 om 15:34
Reageer op deze vraag Misbruik meldenDe accu zit rechts van de motor, ik heb een tekening (engels) hoe je moet demonteren.
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
Je kunt even het pdf bestand openen: Klik op deze LINK Bijna onderaan zie je onder Battery je oplossing. Veel succes Martin Geantwoord op 11-11-2019 om 10:50
Heeft u al de link geopend en zelf de tekening bestudeerd? Dan kan het toch niet zo moeilijk zijn? Schroef beschermkappen eraf. Kijk dan nog eens even naar tekening, dan zie je ook dat de werkwijze (staat in het engels) (stappenplan) ook staan. Heb je al eens gedacht aan het vertalen (Engels - Nederlands)?
Waardeer dit antwoord (7) Misbruik melden
Succes toegewenst, met groet Martin
P.S. Als je de stappen volgt dan heb ik er alle vertrouwen in dat u bij de accu kunt komen.
Geantwoord op 11-11-2019 om 13:20
-
hoe krijg ik de buddyseat van een 1300 los, geen sleutelgat te vinden Gesteld op 30-1-2018 om 12:01
Reageer op deze vraag Misbruik meldenIn de handel aan de linker zijde zie je een handle die kan openen als de koffers er af moeten.
Waardeer dit antwoord (12) Misbruik melden
Maak met de hoofdsleutel de vergrendeling open, daar zit een lipje waar je aan drukken of trekken (hoe je het noemen wil). Dan klikt de buddysit los.
Geantwoord op 30-1-2018 om 18:56
Hartelijke dank, gevonden en het werkt.
Waardeer dit antwoord (26) Misbruik melden
Nog een vraagje, wij hebben zelf een 1100, mijn broer een 1300. Als hij start gaat altijd het grote licht aan, is dit niet uit te zetten tijdens de start? Idee is dat de accu snel leegloopt. Accu is nog goed.
Geantwoord op 31-1-2018 om 10:55