Taal Documenttype Pagina's
Nederlands Gebruiksaanwijzing 16 Naar de handleiding
Deutsch Gebruiksaanwijzing 10 Naar de handleiding
474421

Heeft u een vraag over dit product? Stel uw vraag hier in het forum aan andere eigenaars.

Spelregels
1

Forum

Gardena-4000-4-Jet-1429

Zoeken resetten

  • De motor ronkt ,maar het pompt geen water Gesteld op 7-7-2026 om 12:48

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • AI antwoord: Geachte klant,

      Het is vervelend te horen dat uw Gardena 4000-4 Jet-1429 tuinpomp wel ronkt, maar geen water pompt. Dit is een veelvoorkomend probleem dat gelukkig vaak met enkele stappen kan worden opgelost. Hieronder vindt u de meest voorkomende oorzaken en oplossingen, die u zelf kunt controleren:

      **1. Lucht in het systeem (Ontluchten):**
      De meest voorkomende reden dat een pomp geen water pompt, is de aanwezigheid van lucht in de zuigleiding of het pomphuis.

      * **Oplossing:** Vul het pomphuis volledig met water voordat u de pomp start. Dit doet u via de vulopening, meestal bovenaan de pomp. Zorg ervoor dat de aanzuigslang ook volledig onder water staat in de bron en dat alle koppelingen luchtdicht zijn. Start de pomp en controleer of er na enige tijd water wordt aangezogen. Het kan even duren voordat de pomp de lucht uit de leiding heeft getrokken. Herhaal het vullen indien nodig.

      **2. Problemen met de aanzuigslang:**

      * **Luchtdichte verbindingen:** Controleer alle koppelingen van de aanzuigslang op lekkages. Zelfs een kleine luchtlek kan ervoor zorgen dat de pomp geen vacuüm kan opbouwen en dus geen water kan aanzuigen. Draai alle verbindingen stevig aan of gebruik indien nodig afdichtingstape.
      * **Beschadigde aanzuigslang:** Inspecteer de aanzuigslang op knikken, scheuren of gaten. Een beschadigde slang kan lucht aanzuigen of de waterstroom belemmeren. Vervang de slang indien deze beschadigd is.
      * **Zuigkorf verstopt of boven water:** Zorg ervoor dat de zuigkorf (voetklep) aan het uiteinde van de aanzuigslang volledig onder water ligt en niet verstopt is met vuil. Een verstopte zuigkorf belemmert de waterinstroom. Reinig de zuigkorf indien nodig.

      **3. Te grote aanzuighoogte:**
      Als de waterbron te diep is, kan de pomp het water niet omhoog krijgen. De maximale aanzuighoogte voor de Gardena 4000-4 Jet is 8 meter.

      * **Oplossing:** Controleer of de diepte van uw waterbron binnen de specificaties van de pomp valt. Verplaats de pomp indien mogelijk dichter bij de waterbron.

      **4. Verstopping in de pomp:**
      Ondanks de filter in de zuigkorf kan er vuil in het pomphuis terechtkomen dat de waaier blokkeert.

      * **Oplossing:** Schakel de pomp uit en haal de stekker uit het stopcontact. U kunt proberen de pomp te spoelen door water via de persaansluiting terug in de pomp te laten lopen, in de hoop een eventuele verstopping los te maken. Bij hardnekkige verstoppingen kan het nodig zijn om de pomp te demonteren voor inspectie van de waaier. Dit wordt echter afgeraden als u hier geen ervaring mee heeft.

      **5. Problemen met de terugslagklep (voetklep):**
      De terugslagklep aan het einde van de aanzuigslang voorkomt dat het water na het uitschakelen van de pomp terugstroomt in de bron, waardoor de slang en pomp gevuld blijven.

      * **Oplossing:** Controleer of de terugslagklep correct functioneert en niet vastzit of lekt. Een defecte terugslagklep kan ervoor zorgen dat de pomp elke keer opnieuw ontlucht moet worden.

      **6. Elektrisch probleem (minder waarschijnlijk bij "ronken"):**
      Aangezien de motor ronkt, is een volledig elektrisch probleem minder waarschijnlijk. Echter, een motor die wel draait maar niet krachtig genoeg is, kan duiden op een condensatorprobleem.

      * **Oplossing:** Als geen van bovenstaande oplossingen werkt en de motor wel ronkt maar niet op toeren komt, kan er een probleem zijn met de aanloopcondensator. Dit vereist professionele diagnose en reparatie.

      We adviseren u deze stappen zorgvuldig te doorlopen. Meestal biedt één van de eerste drie punten de oplossing. Mocht het probleem na deze controles aanhouden, dan kunt u overwegen contact op te nemen met een gekwalificeerde technicus voor verdere inspectie. Geantwoord op 7-7-2026 om 12:48

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • hallo,
    moet ik de pomp afkoppelen als het vriest, de pomp staat in de garage
    Gesteld op 8-2-2021 om 13:11

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Welke gardena pomp heb ik nodig voor 125 meter druppelleiding
    Gr Gesteld op 8-6-2020 om 20:45

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • De sproei straal is veel minder hoog dan voorheen.
    Hoe kan dit ? Gesteld op 29-5-2019 om 07:36

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Het kan zijn dat het filter wat onder de doorzichtige plastic dop zit dicht geslipt is.
      Dop los en het filter in chloor water goed schoon borstelen.
      Succes en groeten Erik Geantwoord op 29-5-2019 om 18:13

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • Pomp werkte pots niet meer. Loop t leeg.
    -genoeg water in waterput gecheckt.
    -Dat proper en hangt in t water
    -nieuw water opgegeten
    -pompmotor werkt maar er komt geen water uit ..
    Wat kan het zijn??
    Wie kan me helpen?

    Gesteld op 23-6-2018 om 18:58

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • ik heb een 400/5 comfort pomp en volgens de gamma zit daar een droogloopbeveiliging op maar volgens mij niet wie heeft er gelijk? Gesteld op 5-6-2017 om 23:10

    Reageer op deze vraag Misbruik melden

  • Bij pomp 4000/4 foutmelding van lek in leidingsysteem, bij de leidingen is er geen probleem. De pomp slaat na een tijdje af. Bij het herinpluggen van de stekker loopt hij terug naar behoren. Na enige tijd (+/- halve dag) geeft de pomp terug de foutmelding. Gesteld op 17-4-2017 om 18:40

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • Na vulling van WC valt de pomp stil, doch herbegint steedqs met tussenpozen te draaien en valt na enige tijd stril en alle lichtjes beginnente pinken. wat moet ik doen Gesteld op 2-8-2016 om 15:45

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
  • mijn pomp heeft onvoldoende zuigkracht. Wat te doen
    / Gesteld op 6-4-2016 om 17:37

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Bedankt voor jouw vraag, maar hij moet niets in mijn ogen doen; spuiten bijvoorbeeld :)
      Gelukkig is het probleem nu opgelost, In de koppeling van de zuigslang en de pomp zitten rubber schijven die niet goed op elkaar aansloten. En daardoor kwam er valse lucht binnen.Dus: rubber schijven vervangen en wat vaseline er op smeren.Achteraf logisch natuurlijk. Geantwoord op 10-4-2016 om 19:06

      Waardeer dit antwoord Misbruik melden
  • Dag
    als mijn pomp 4000-4 op druk komt spuit het water onderuit,
    wat kan er aan gedaan worden Gesteld op 19-8-2015 om 08:27

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Ik heb eens gegoogled. Dit is werk voor een technieker. De meeste pompen zijn voorzien van een een as-afdichting in de vorm van een dubbele keramische schijf, die op de motor as is bevestigd. Onder invloed van slijtage en verdroging kan er lekkage ontstaan, wat ervoor zorgt dat het water uit de pomp langs de as tussen motor en pomphuis lekt. Door het vervangen van de keramische as-afdichtinig (seal) is de pomp weer klaar voor vele jaren gebruik. Controleer en vervang indien nodig ook de lagers en rubber ring in het pomphuis! De nummers 51 (Gegenring, kpl.
      Art.Nr.: 1426-00.900.11) en 52 (Gleitringdichtung, kpl.
      Art.Nr.: 1426-00.900.10) kan je bestellen kan via deze site; Klik op deze LINKGeantwoord op 2-4-2016 om 13:51

      Waardeer dit antwoord (10) Misbruik melden
  • Beste,

    Hoe moet ik deze opnieuw opstarten na lange stilstand.
    Wanneer ik de stekker in het stopcontact steek lijkt de pomp wel te werken maar er verschijnt geen water.
    Alvast bedankt.

    Met vriendelijke groeten
    Rob Gesteld op 11-8-2013 om 11:27

    Reageer op deze vraag Misbruik melden
    • Rob,
      mogelijkheden : _ de terugslagklep in de aanzuigslang zit vast waardoor eer geen water binnenkomt
      - zowel aanvoerslang als pomphuis moeten met water zijn gevuld.
      Succes ! Geantwoord op 11-8-2013 om 13:19

      Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
  • Als ik de startknop indruk geeft de motor een zoemend geluid maar gaat niet draaien.Ik heb het pompgedeelte opengemaakt en als ik dan de "draaischijf' een zetje geef slaat de motor wel aan. Vervolgens stroom uitschakelen en weer starten : weer zoemen en niet draaien. Een zetje geven gaat natuurlijk niet als de pompruimte weer gemonteerd is.Weet iemand hoe ik dit probleem kan verhelpen? De tuin wordt steeds droger . Vorig jaar heeft de pomp nog normaal gedraaid. Gesteld op 15-7-2013 om 22:58

    Reageer op deze vraag Misbruik melden

    • Probleem inmiddels gedeeltelijk opgelost . Het "zetje" kun je ook bij gemonteerde pomp geven. Nl. met een schroevendraaier via het gat aan de motorzijde . Dus eerst startknop indrukken , de motor gaat zoemen, dan de schroevendraaier in de gleuf en rechtsom draaien.
      Soms moet je dit wel een paar keer doenGeantwoord op 20-7-2013 om 13:37

      Waardeer dit antwoord (8) Misbruik melden

Misbruik melden

Gebruikershandleiding.com neemt misbruik van zijn services uitermate serieus. U kunt hieronder aangeven waarom deze vraag ongepast is. Wij controleren de vraag en zonodig wordt deze verwijderd.

Product: Gardena 4000-4 Jet-1429 handleidingen

Bijvoorbeeld antisemitische inhoud, racistische inhoud, of materiaal dat gewelddadige fysieke handelingen tot gevolg kan hebben.

Bijvoorbeeld een creditcardnummer, een persoonlijk identificatienummer, of een geheim adres. E-mailadressen en volledige namen worden niet als privégegevens beschouwd.

Spelregels forum

Om tot zinvolle vragen te komen hanteren wij de volgende spelregels:

  • lees eerst de handleiding door;
  • controleer of uw vraag al eerder door iemand anders is gesteld;
  • probeer uw vraag zo duidelijk mogelijk te stellen;
  • heeft u een probleem en al geprobeerd om dit op te lossen, vermeld dit erbij aub;
  • heeft u een oplossing gekregen van een bezoeker dan horen wij dat graag in dit forum;
  • wilt u een reactie geven op een vraag of antwoord, gebruik dan niet dit formulier maar klik op de knop 'reageer op deze vraag';
  • uw vraag wordt direct op de website gezet; vermijd daarom persoonlijke gegevens in te vullen;

Belangrijk! Als er een antwoord wordt gegeven op uw vraag, dan is het voor de gever van het antwoord nuttig om te weten als u er wel (of niet) mee geholpen bent! Wij vragen u dus ook te reageren op een antwoord.

Belangrijk! Antwoorden worden ook per e-mail naar abonnees gestuurd. Laat uw emailadres achter op deze site, zodat u op de hoogte blijft. U krijgt dan ook andere vragen en antwoorden te zien.

Uw vraag is op deze pagina toegevoegd

Wilt u een email ontvangen bij een antwoord en/of nieuwe vragen? Vul dan hier uw emailadres in.



Info