| Taal | Documenttype | Pagina's | |
|---|---|---|---|
| Nederlands | Gebruiksaanwijzing | 186 | Naar de handleiding |
| Deutsch | Gebruiksaanwijzing | 186 | Naar de handleiding |
| English | Gebruiksaanwijzing | 186 | Naar de handleiding |
-
Gm. Massameter waar zit deze Ford focus 1.6 2004 of is dat een mapsensor nergens te vinden op de site, zit niet tussen de filterhuis en gasklep? Waar dan wel ??? Mvg rini
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 27-2-2026 om 07:17AI antwoord: U zoekt naar de locatie van de massameter (luchtmassameter) of een MAP-sensor in uw Ford Focus 1.6 uit 2004.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
In de meeste Ford Focus 1.6 modellen uit 2004 met een benzinemotor, wordt de hoeveelheid aangezogen lucht gemeten door een **MAP-sensor (Manifold Absolute Pressure-sensor)**, en niet door een aparte luchtmassameter die u doorgaans tussen het luchtfilterhuis en de gasklep aantreft.
De MAP-sensor meet de absolute druk in het inlaatspruitstuk. Op basis van deze druk en de temperatuur van de aangezogen lucht (gemeten door de IAT-sensor, Intake Air Temperature sensor, die vaak geïntegreerd is in de MAP-sensor of zich vlakbij bevindt), berekent de motorcomputer de hoeveelheid lucht die de motor binnenkomt.
**Locatie van de MAP-sensor:**
De MAP-sensor bevindt zich doorgaans **op het inlaatspruitstuk** van de motor. Het is een klein, elektrisch component dat rechtstreeks in het spruitstuk is geschroefd of geklikt, met een elektrische stekker eraan. U kunt hem vaak vinden aan de achterzijde of zijkant van het inlaatspruitstuk, in de buurt van de gasklep.
Controleer het inlaatspruitstuk zorgvuldig. De sensor heeft meestal een compacte, cilindrische of rechthoekige vorm met een elektrische connector. Geantwoord op 27-2-2026 om 07:17
AI antwoord: Geachte heer/mevrouw,
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
De "massameter" waarnaar u verwijst in uw Ford Focus 1.6 uit 2004, is in de meeste gevallen de **Luchtmassameter (LMM)**, ook wel bekend als een MAF-sensor (Mass Air Flow sensor). Deze meet de hoeveelheid lucht die de motor binnenkomt en is cruciaal voor een optimale brandstofinjectie.
Het is correct dat de LMM doorgaans tussen het luchtfilterhuis en de gasklep is geplaatst. Als u deze daar niet kunt vinden, is de kans groot dat uw specifieke 1.6 liter motor in de Ford Focus 2004 is uitgerust met een **MAP-sensor (Manifold Absolute Pressure sensor)** in plaats van een LMM.
Een MAP-sensor meet de absolute druk in het inlaatspruitstuk en berekent op basis daarvan, in combinatie met de luchttemperatuur, de hoeveelheid binnenkomende lucht. De MAP-sensor bevindt zich meestal direct **op het inlaatspruitstuk** van de motor. Dit is een buisvormig onderdeel dat de lucht vanaf de gasklep naar de cilinders verdeelt. U zult waarschijnlijk een kleine sensor vinden die hierin is geschroefd of geklikt, met een elektrische stekker eraan.
Controleer dus het inlaatspruitstuk van uw motor. De MAP-sensor is doorgaans een compact onderdeel dat direct in het spruitstuk is gemonteerd.
Met vriendelijke groet,
Klantenservice Gebruikershandleiding.comGeantwoord op 27-2-2026 om 07:17
-
Mijn aansteker doet het niet kan een zekering stuk zijn en welke kleur is die.
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 7-9-2023 om 07:10 -
Links in mijn dashboard brand een gele lampje kunt u mij vertellen wat dat betekent Gesteld op 17-12-2022 om 19:06
Reageer op deze vraag Misbruik melden