| Taal | Documenttype | Pagina's | |
|---|---|---|---|
| Nederlands | Gebruiksaanwijzing | 15 | Naar de handleiding |
| Deutsch | Gebruiksaanwijzing | 16 | Naar de handleiding |
-
Hoe doen jullie het onderhoud van de airco? Koelt overigens goed. Moet dit ook bijgevuld worden oid ? Gesteld op 1-7-2026 om 14:27
Reageer op deze vraag Misbruik meldenAI antwoord: Beste klant,
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Hieronder vindt u de nodige informatie over het onderhoud van uw Alaska SAC 12010 QC airconditioner. Dit is cruciaal voor een optimale werking en levensduur van het apparaat.
**Onderhoud van de Alaska SAC 12010 QC airconditioner:**
1. **Reiniging van het luchtfilter:**
* Het luchtfilter vangt stof en andere deeltjes op uit de lucht. Een verstopt filter vermindert de luchtstroom en de koelefficiëntie, en kan de levensduur van de airco verkorten.
* **Frequentie:** Wij adviseren om het luchtfilter minstens **één keer per twee weken** te controleren en schoon te maken, vooral tijdens intensief gebruik.
* **Procedure:** Verwijder het filter voorzichtig uit het apparaat. U kunt het filter schoonmaken door het onder lauw stromend water af te spoelen. Gebruik eventueel een mild reinigingsmiddel. Laat het filter volledig drogen voordat u het terugplaatst. Zorg ervoor dat het filter niet wordt blootgesteld aan direct zonlicht of hitte tijdens het drogen.
2. **Reiniging van de buitenunit (indien van toepassing):**
* Als uw airco een aparte buitenunit heeft, is het belangrijk om deze vrij te houden van bladeren, takken, stof en ander vuil. Dit zorgt voor een onbelemmerde luchtstroom en voorkomt oververhitting.
* **Frequentie:** Controleer de buitenunit regelmatig en reinig deze indien nodig, vooral in de herfst.
* **Procedure:** Gebruik een zachte borstel of een stofzuiger om vuil te verwijderen. Zorg ervoor dat de ventilatieopeningen vrij blijven.
3. **Controle van de condensafvoer:**
* De airconditioner produceert condenswater dat moet worden afgevoerd. Controleer regelmatig of de condensafvoerslang niet verstopt is of knikt.
* **Frequentie:** Controleer dit regelmatig, vooral als u merkt dat er water lekt uit de airco.
* **Procedure:** Zorg ervoor dat de slang vrij en onbelemmerd is en dat het water correct kan weglopen.
**Moet de airco bijgevuld worden?**
De Alaska SAC 12010 QC is een mobiele airconditioner die doorgaans een gesloten koelsysteem heeft.
* **Nee, in principe hoeft dit type airconditioner niet bijgevuld te worden met koelmiddel.** Als uw airco goed koelt, betekent dit dat er voldoende koelmiddel aanwezig is en dat het systeem correct functioneert.
* **Alleen bij een lekkage:** Een bijvulling is alleen noodzakelijk als er sprake is van een lekkage in het koelsysteem, waardoor er koelmiddel verloren is gegaan. In dat geval zal de koelprestatie van het apparaat merkbaar afnemen. Een lekkage is een technisch defect en vereist professionele diagnose en reparatie. Wij adviseren dan contact op te nemen met een gekwalificeerde technicus.
Door dit onderhoud regelmatig uit te voeren, zorgt u ervoor dat uw Alaska SAC 12010 QC airconditioner efficiënt blijft werken en een lange levensduur heeft.
Met vriendelijke groet,
Het serviceteam Geantwoord op 1-7-2026 om 14:27
-
Bij aankoop moet de airco nog gevuld worden met gas Gesteld op 1-7-2026 om 10:58
Reageer op deze vraag Misbruik meldenAI antwoord: Beste klant,
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Hartelijk dank voor uw vraag over de Alaska SAC 12010 QC.
Uw airconditioner, de Alaska SAC 12010 QC, wordt **volledig gevuld en gebruiksklaar** geleverd bij aankoop. U hoeft deze dus niet zelf te vullen met gas. Dit is een gesloten systeem, wat betekent dat het koelmiddel (gas) reeds aanwezig is in het apparaat.
Het is belangrijk om te benadrukken dat het zelf vullen van een airconditioner met koelmiddel specialistische kennis en gereedschap vereist en bovendien verboden is voor onbevoegden vanwege milieu- en veiligheidsvoorschriften.
Mocht u in de toekomst merken dat de koelcapaciteit van uw airco afneemt, dan kan er sprake zijn van een lek in het systeem. In dat geval is het raadzaam contact op te nemen met een gecertificeerd monteur om het systeem te controleren en indien nodig bij te vullen.
Wij hopen u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Geantwoord op 1-7-2026 om 10:58
Alles is voor gevuld. Bij koppelen van slangen wel plof te horen maar is normaal.Geantwoord op 1-7-2026 om 13:07
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Goede middag, mijn afstandbediening is weg.
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Nu heb een universele gekocht ( air general).
Maar de airco reageert er niet op.
Heeft iemand advies voor een andere afstandbediening of een andere oplossing.
Alaska sac 12010QC is de airco.
Met gr
Germen Gesteld op 31-7-2025 om 12:16AI antwoord: Beste Germen,
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
Het is vervelend dat uw universele afstandbediening (Air General) niet werkt met uw Alaska SAC 12010QC airco. Universele afstandbedieningen werken niet altijd met alle airco-merken en -modellen, omdat de infraroodsignalen (IR) verschillen.
Om uw airco weer te kunnen bedienen, heeft u twee mogelijkheden:
* **Een specifieke afstandbediening voor de Alaska SAC 12010QC:** De meest betrouwbare oplossing is het aanschaffen van een originele of compatibele afstandbediening die specifiek voor de Alaska SAC 12010QC is ontworpen. U kunt online zoeken naar "Alaska SAC 12010QC afstandbediening" of contact opnemen met een leverancier of servicecentrum van Alaska airco's. Vermeld daarbij altijd het exacte modelnummer (SAC 12010QC) om zeker te zijn van de juiste compatibiliteit.
* **Controlepanel op het apparaat zelf:** Controleer of uw airco een bedieningspaneel op het apparaat zelf heeft. Veel airco's beschikken over knoppen op het binnengedeelte waarmee u de basisfuncties kunt bedienen, zoals aan/uit, temperatuur en ventilatorstand. Dit is een tijdelijke oplossing tot u een geschikte afstandbediening heeft gevonden.
Wij adviseren om eerst te proberen een specifieke afstandbediening voor uw Alaska SAC 12010QC te vinden. Dit garandeert de beste functionaliteit.
Geantwoord op 31-7-2025 om 12:16
Lijkt mij een goed advies.Geantwoord op 31-7-2025 om 12:42
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Hallo,ik gebruik de airco momenteel als verwarming, gaat heel goed, maar nu knippert het verwarmingslampje op de binnendisplay steeds, wat betekent dit?
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Weet iemand dit?
BVD
Gesteld op 4-12-2022 om 18:32 -
Iemand enig idee of het wel goed is dat het verwarm icoontje knippert van de alaska?
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Gesteld op 23-11-2022 om 17:03 -
Is het nodig om de buitenunit schoon te maken? Zoja, hoe moet dit?
Reageer op deze vraag Misbruik melden
De airco verwarmt momenteel minder goed, wat to do? Gesteld op 20-11-2022 om 11:37Daarnaast wil ik het luchtfilter schoonmaken, ook hierbij weet ik niet hoe dit moet.
Waardeer dit antwoord (7) Misbruik melden
Geantwoord op 20-11-2022 om 11:38
-
De ventilator van de buiten unit stopt er iedere keer mee. We hebben de motor vervangen maar helaas heeft dat het probleem niet opgelost. Heeft iemand hier ervaring mee of weet iemand wat hieraan te doen is? Gesteld op 16-6-2021 om 22:19
Reageer op deze vraag Misbruik meldenHogedrukcensor koelcircuit na zien Geantwoord op 17-6-2021 om 08:13
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
na een bepaalde tijd komt er soms h1 op nadien kan hem terug starten voor een bepaalde tijd ????? Gesteld op 7-2-2021 om 15:48
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
A.c.l toets waar vind ik dat op de afstandsbediening Gesteld op 22-8-2020 om 10:20
Reageer op deze vraag Misbruik melden -
Goedenavond,
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Wij hebben de Alaska airco sac 12010 QC jaren geleden bij Makro gekocht. Bij het reinigen van de filters van de binnen unit is een van de filters stukgegaan. Bij de Makro kunnen zij ons niet vertellen waar het gemaakt was en kunnen geen onderdelen bestellen.
Enig idee of ergens toch nog deze filters te bestellen zijn of dat er zoiets als universele filters bestaan voor split airco?
Alvast hartelijk dank! Gesteld op 14-7-2020 om 18:37 -
Beste,
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Ik heb jaren geleden een paar alaska airco's gekocht bij de makro. Nu had ik er 1 over en deze staat al zeker min 5 jaar bij ons in het magazijn. Nieuw in doos.
Nu zou ik deze willen installeren. Is dat wel mogelijk nog na al die tijd? Zijn er nog dingen waar ik op moet letten?
Gesteld op 20-6-2020 om 17:55Heb die van mij ook zo lang laten liggen en startten op zoals het moet.Wel zorgen voor een goede houding als je de koppeling in steekt. Geeft een knal maar kan geen kwaad. Geantwoord op 20-6-2020 om 19:02
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
-
Wat is het stroomverbruik van Ventelatie zonder de airco Gesteld op 19-6-2019 om 17:12
Reageer op deze vraag Misbruik meldenZal niet veel zijn is maar een gewone ventilator.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Geantwoord op 19-6-2019 om 17:28
-
Ik wil de buiten unit verplaatsen, hoe moet ik hem afdichten zodat niet alle gas wegloopt? Gesteld op 11-4-2017 om 15:47
Reageer op deze vraag Misbruik meldenBij het openen van de verbinding moeten de kleppen automatisch afsluiten zoals in de stand dat hij aangekocht werd. Geantwoord op 12-4-2017 om 08:57
Waardeer dit antwoord (11) Misbruik melden
-
Zijn hier losse filters voor te verkrijgen? Of kunnen deze uitgespoeld worden Gesteld op 26-4-2015 om 20:38
Reageer op deze vraag Misbruik meldenReinigen van het luchtfilter Gebruik reiniger of water om het filter te wassen. Als het filter te vuil is (zoals olievlekken), gebruik dan warm water (kouder dan 45°C) vermengd met een neutraal reinigingsmiddel en laat het filter in de schaduw drogen. Aanwijzing: Was het filter niet met water dat warmer is dan 45°C , om verkleuring en vervorming te vermijden. Droog hem niet boven een vlam, omdat het filter vuur zou kunnen vatten of zou kunnen vervormen Geantwoord op 16-5-2016 om 20:36
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Op het display van de binnenunit heb ik enkel het aan of uit signaal dat brand voor de rest niets, alles werkt wel. Gesteld op 29-8-2014 om 18:40
Reageer op deze vraag Misbruik meldenGewoon op de afstandsbediening de knop light gedrukt en alles ok. Geantwoord op 29-8-2014 om 19:21
Waardeer dit antwoord (9) Misbruik melden
Verkeerdelijk uitgeschreven , sorry.Geantwoord op 12-9-2014 om 14:24
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
-
Beste, enige tijd geleden hebben we 2 airco's aangekocht bij Makro Eke. Die ene airco werkt zonder problemen, maar als de andere airco aan staat, drupt er na een tijdje water, vooraan rechts uit de airco, dat binnen hangt. Mijn man heeft al overal naar gekeken, maar vindt het probleem niet direct. Alvast bedankt om eventueel een oplossing te bieden.
Reageer op deze vraag Misbruik melden
Veerle Claeys
[email protected] Gesteld op 22-7-2014 om 09:49Ik denk dat je binnenunit naar de verkeerde kant afwatert,dan loopt het water niet naar buiten.
Waardeer dit antwoord (5) Misbruik melden
De binnenunit van mijn airco moet links een paar mm lager hangen zodat de condens naar het afvoerslangetje loopt. Geantwoord op 22-7-2014 om 21:27
klopt precies wat hier staat,maar er is de afvoer slang je moet kijken dat deze geen knik heeft en dat hij een beetje afloopt naar buiten Geantwoord op 25-7-2018 om 19:09
Waardeer dit antwoord (1) Misbruik melden
kijk in de gebruikershandleiding daar staat het afvoerslangetje in getekend Geantwoord op 25-7-2018 om 19:10
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Ik ben op zoek naar een afstandsbediening voor de Slaska SAX12010QC, waar kan ik die bestellen? Gesteld op 20-5-2014 om 20:51
Reageer op deze vraag Misbruik meldenDaar moet natuurlijk zijn de Alaska SAC 12010 QC Geantwoord op 20-5-2014 om 20:52
Waardeer dit antwoord (8) Misbruik melden
ik zoek een afstandbediening van een arco alaska sac9010qcGeantwoord op 28-4-2015 om 15:09
Waardeer dit antwoord (11) Misbruik melden
-
Wat was de nieuwwaarde van deze airco? Gesteld op 7-5-2012 om 12:42
Reageer op deze vraag Misbruik meldenIk heb er in Duitsland 280 euro voor betaald. Geantwoord op 15-7-2012 om 15:20
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Hebben vorig jaar één aangeschaft maar de gebruiksaanwijzing is verdwenen. Gesteld op 28-6-2011 om 19:12
Reageer op deze vraag Misbruik meldenTerug te vinden op het Internet Geantwoord op 6-7-2015 om 12:40
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
-
Hoe gaat de snelkoppeling in elkaar (hij past niet) Gesteld op 1-8-2010 om 16:31
Reageer op deze vraag Misbruik meldenBij het monteren eerst de kleine zwarte ring op de stekker aan de slang indrukken ( terug richting slangen) en dan de stekker volledig en met kracht in de contrastekker drukken. Daarna de spanklem eromheen leggen. Bij het indrukken komt er een stuk stekker los en dan past het geheel wel. Je houdt dus een halve stekker over.
Waardeer dit antwoord (4) Misbruik melden
Dick Geantwoord op 29-8-2010 om 16:44
-
ik heb een nieuwe airco en heb hem in gesteld om te koelen en alles gedaan volgens de uitleg en als ik hem aanstel dan blaas hij heel koude lucht dat is ok maar na een tijdje schakeld hij over na warme lucht wat doe ik verkeerd dank bij voorbaat Gesteld op 8-6-2010 om 20:12
Reageer op deze vraag Misbruik meldenDat doet de onze ook! Hoe heb hè dat opgelost?!
Waardeer dit antwoord (2) Misbruik melden
Gr. Arno Geantwoord op 5-7-2015 om 16:59
heeft u een gebruiksaanwijzing? Heb er n.l niet 1 en wil deze graag hebben.
Waardeer dit antwoord Misbruik melden
Geantwoord op 29-7-2019 om 18:14